تولید کننده محصول کشمش مویز باکیفیت

آیا تولید کننده محصول کشمش مویز در ایران کم می باشد؟آیا ما نمی توانیم باکیفیت تولید کنیم؟بنظر می رسد که آنچنان که مصرف کننده کالاهای چینی شده ایم در مویز نیز مبدل به وارد کننده ممیز از ازبکستان و افغانستان گشته ایم چرا؟
حقیقتا طعم مویز ازبک بسیار خوشمزه می باشد اما این تنها دلیل واردات آن نیست.سایر دلایل برای اینکه چه بصورت قاچاق و چه مجاز مویز (ممیز) وارد ایران می شود چیست؟
در کشور ما کار تحقیقاتی در زمینه پرورش و توسعه ارقام مویز نشده است یا اگرم شده چون پیوندی میان دانشگاه و پژوهشگر با کشاورز و صنعتکار حوزه کشمش وجود ندارد، کار پژوهشی به ثمر نرسیده، حتی از بی اطلاعی بازاریان گاهی مشاهده می شود که کشمش آفتابی بجای مویز فروخته می شود!
عدم پایه ریزی زیرساخت توسعه محصول مویز و خوش طعم و بی دانه بودن نوع خارجی باعث شده است که اکنون ما دست به واردات برای تامین بازار داخلی بزنیم در جایی که ما خود تولید کننده انگور هم هستیم و باید صادرات مویز داشته باشیم نه واردات!
اکنون برخود این وظیفه را واجب می دانیم که در کنار واردات سعی در تقویت مویز در داخل بنماییم و با بازاریابی مستقیم تولید داخلی و حمایت از پژوهشگران این مقوله زیربنا آن را محکم نماییم.
نمونه های ازبک و افغان در حال حاضر موجود می باشد.کارشناسان ما همراه شما هستند برای کسب اطلاعات کامل با ایشان تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما