استفاده از ضایعات کشمش ارزان خوراک دام کارخانجات

استفاده از ضایعات کشمش آیا برای خوراک دام های سبک و سنگین نظیر گوسفند، گاو، اسب و شترمرغ توصیه می شود یا فقط بدرد مصرف آب گیری و تولید شیره و و انواع سرکه می خورد؟ آیا تحقیقات علمی در این مورد وجود دارد؟ از کدام کارخانجات تولید کشمش می توان کشمش ضایعاتی ارزان قیمت خریداری نمود؟ کشمش ضایعاتی خوراک دام به چه قیمت هایی عرضه می گردد؟ انواع کشمش ضایعاتی آفتابی کدام ها می باشند و مناسب ترین آن ها برای دام چیست؟

امروزه رقابت بین انسان و دام بر سر منابع غذایی مشترک باعث شده که گزینه های جدیدی برای خوراک دام ها نیز مطرح شود.

با توجه به رشد زیاد جمعیت انسانی در جهان و همچنین کمبود مواد غذایی و کمبود آب برای کشاورزی، دیگر توجیه ندارد که زمین ها را برای تامین علوفه دامی به زیر کشت برد.

از طرفی امروزه همه دامداران و مزرعه داران به این می اندیشند که از خوراک دام هایی استفاده نمایند که هم ارزان بوده و هم بتواند روند شیر دهی و پرواربندی دام را در زمان کوتاه بهبود بخشند.

از این روست که گزینه ایی به اسم ضایعات ارزان قیمت کارخانه های صنایع غذایی برای این امر مطرح می شود.

مواردی مثل تفاله چغندر، تفاله گوجه ربی و ضایعات کشمش و تفاله انگور جزو خوراک دام ها، اکنون بیشتر مد نطر قرار گرفته و بکار گرفته می شوند.

خوراک دام ارزان فیمت استفاده از ضایعات کشمش کارخانجات

استفاده از ضایعات کشمش

ضايعات كشمش raisin pomace که شامل مقداری کشمش و دم و سیخ انگور می باشد، با توجه به خواص و قیمت ارزان آن، مي تواند بخش مهمي از جيره و مکمل غذایی نشخواركنندگان را تشكيل دهد.

آناليز تقريبي ضايعات كشمش عبارتند از:

  • ۷/۲ كيلوكالري انرژي متابوليسمي
  • ۱۰ درصد چربي
  • ۸ درصد پروتئاز آنجاييكهين
  • سرشار از قندهاي محلول

بعضی زمان ها می باشد که دام های سبک و سنگین نیاز بیشتری به مواد غنی شده دارند تا از نظر جسمانی سالم بمانند.

از نظر کارشناسان امور دام، مديريت تغذيه اي نشخواركنندگان، مخصوصا در اوايل دوره شيردهي اهميت بالايي دارد. زیرا به بهتر شدن عملكرد توليدي و همچنین حفظ سلامتي دام هاي شيرده منجر می شود.

همه دام ها معمولا در اوايل دوره شيردهي دچار كمبود گلوكز خون hypoglycemia مي شوند و از این رو تغذيه جيره هايي كه غني از كربوهيدرات غير فيبري هستند می تواند يك استراتژي براي غلبه بر این افت باشد.

بهبود تغذيه اي نشخواركنندگان و انواع دام ها، مخصوصا در ابتداي دوره شيردهي مي تواند تجزيه شدن چربي از بافت چربي بدن كاهش دهد و بنابراین باعث ارتقاء سلامتي و افزايش مصرف خوراك دام و توليد شير بیشتر شود.

از طرفی ضایعات کشمش داراي انرژي قابل متابوليسمي بالایی، حتي بالاتر از تفاله چغندر بوده و همچنیین سرشار از قند هاي محلول، كربوهيدرات هاي فيبري و غير فيبري مي باشد.

از این نظر است که ضایعات کشمش مي تواند خوراك با ارزشي براي دام ها باشد.

از ويژگي هاي ديگر اين خوراك مي توان موارد ذیل اشاره نمود:

  1. كشمش در فصل پاييز توليد مي شود و این زمان درست در وقتی است كه توليد علوفه برای دام ها پايان يافته و ميزان تولید خوراك دام كاهش مي يابد.
  2. فنول ها يكي از بیشترین گروه هاي آنتي اكسيدانتي يافت شده در انگور می باشد، كشمش به علت خشك شدن انگور غلظت بیشتری از فنول ها را دارد، مخصوصاً فلاونوئيدها که به انتقال گلوكز در سلول كمك نموده و باعث كاهش بيماريهاي قلبي عروقي و بيماري هاي سرطاني در دام ها می شود.

خرید کشمش ضایعاتی خوراک دام پرواری گاو گوسفند شترمرغ اسب

استفاده از ضایعات کشمش

با توجه به مطالب بیان شده کارشناسان تغذیه امور دام، این سوال مطرح می شود که بهترین کشمش ضایعاتی ارزان را از کدام دفاتر یا نمایندگی کارخانجات کشمش ایران می توان خریداری نمود؟

گروه کارخانجات کشمش فراسیناپس در این زمینه پیش قدم بوده و با تشکیل تیم تخصصی در هر قیمتی که مزرعه داران گرامی بخواهند توان تامین نیاز ایشان را دارد و حتی اگر این عزیزان بخواهند خوراک دام را با دستگاه های خود نیز آسیاب نموده و میکس شده تحویل خواهیم داد.

دامداران عزیز و بازاریان پخش کننده کشمش ضایعاتی(با زمینه مصرف انسانی) که در تهران و حومه آن ساکن هستند نیز می توانند از طریق نمایندگی شرکت، ضایعات کشمش در کرج تحویل گیرند.

آیا این خوراک دام برای شترمرغ که نشخوار نمی کند و یا سایر پرندگان پرواری نیز مفید می باشد؟

آیا استفاده از ضایعات کشمش برای استفاده های انسانی مجاز می باشد؟ چه ضایعاتی با این هدف استفاده شوند بهتر است؟ کشمش آفتابی ضایعاتی یا کشمش تیزابی ضایعاتی؟

به دلیل ضیق وقت در این مقاله کوتاه نمی توان به همه مطلب پرداخت لذا برای کسب اطلاعات در مورد روش کار و فروش خوراک دام کشمشی و همچنین دریافت کامل مقاله مربوط به استفاده از ضایعات کشمش برای خوراک دام ها می توانید با مدیر فروش شرکت ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما