تولید کننده کشمش تیزابی پلویی اعلا درملایر

تولید کننده کشمش تیزابی ملایر عرضه و پخش عمده همه محصولات خشکبار اعلا ملایر را با قیمت درب کارخانه در فراسیناپس، سایت رسمی شرکت آغاز نمود. تیزاب چیست و چگونه ساخته می شود؟ برای صادرات و بازار داخل چه کشمشی بخریم بهتر است؟ سایه خشک یا پلویی تیزابی؟ پاسخ سوال ها در ادامه

وقتی که نام ملایر به گوش می رسد اولین چیزی که به ذهن بازاریان کهنه کار می رسد خشکبار اعلا و مخصوصا کشمش پلویی تیزابی می باشد.
در ابتدا برای عزیزانی که می خواهند این محصولات را بخرند و یا ملایری هایی که تمایل دارند بصورت صنعتی کار کاشت تاک انگور و باغداری را شروع کنند موضوع کوتاهی را در مورد خود تیزاب بحث نموده و در ادامه سایر سوالات را پاسخ خواهیم داد.

تولید کننده کشمش تیزابی در ملایر چگونه این کشمش را تولید می کند؟

گام اول مراحل تولید در باغ و توسط کشاورز انجام می شود.

روش تولید کشمش تیزاب خورده در ملایر

تیزاب چیست؟
در قدیم الایام باغداران بعد از اینکه انگور ها را می چیدند آن ها را در محیط های سرپوشیده به سیم می زدند تا که خشک شود مثل شکل زیر
تولید کننده کشمش تیزابی
این موضوع باعث می شد که یک محصول کاملا سالم و بدون هرگونه مواد افزودنی تولید شود اما چرا باغداران بسمت استفاده از تیزاب رفتند؟
در روش قدیمی بیش از ۶۰ روز طول می کشید که انگور آب خود را ازدست داده و کشمش تولید شود و این زمان زیادی محسوب می شود در دنیای امروز. محلولی با عنوان تیزاب این مشکل را حل نموده است. اگر مانند شکل زیر قبل از اینکه انگور ها را به سیم بزنیم و یا روی زمین بگذاریم که خشک شود ابتدا در محلول تیزاب قرار دهیم، باعث خواهد شد که در زمان بسیار کوتاه تری تقریبا ۱۰ روز کشمش خشک شود.
تولید کننده کشمش تیزابی

  1. تولید کننده کشمش تیزابی ماده تیزاب را  از چه ساخته است که باعث می شود انگور زودتر خشک شود؟
  2. آیا این ماده برای بدن مضر است؟
  3. کشمش سایه خشک بخریم یا تیزابی؟

جواب سوال اول اینست که تیزاب با ترکیب سه ماده ساخته می شود.

  • آب
  • کربنات پتاسیم
  • روغن سبزه استرالیایی

نحوه ترکیب این مواد به شرح ذیل می باشد.
معمولا یک تولید کننده کشمش تیزابی، در ۱۰ لیتر آب مقدار ۳ کیلو پودر کربنات پتاسیم ریخته و خوب بهم می زند تا کاملا حل شود و سپس ۱ لیتر روغن سبزه به محلول اضافه نموده و کار هم زدن را مجدد انجام داده تا محلول مربوطه شیری رنگ شود.
و حالا محلول بدست آمده را در ۱۰۰ لیتر آب ریخته و خوب خوب مخلوط شود. انگور را مانند شکل بالا، پس از برداشت از مزرعه تمیز نمایید و سپس سبد انگور ها را در محلول قرار داده حدودا ۲۵ ثانیه نگه داشته و سپس آن ها را بیرون آورید و پهن یا آویزان کنید تا خشک شود در فواصل معین روی زمین پهن کرده تا خشک شود از مایع آماده شده می توان برای ۱۰۰۰ کیلوگرم محصول کشمش استفاده نمود.
این محلول با واکنش خود زمانی که روی حبه انگور قرار می گیرد شکاف های ریزی در پوست انگور ایجاد می کند تا زودتر انگور رطوبت ازدست دهد و خشک گردد.
اما آیا تیزاب مضر است؟
کربنات پتاسیمی که در تیزاب استفاده می شود به عنوان ماده خوراکی نیز استفاده می شود. برای درست کردن ژله چمنی در آشپزی‌های چینی از آن استفاده می‌گردد و همچنین در اروپا به‌عنوان عامل پخت در نان زنجبیلی استفاده می شود البته استفاده های غیر خوراکی آن نیز بیشمار است، صابون سازی، ساخته شیشه و کود کشاورزی از نمونه های آن می باشد
تا اینجا که متقاعد می شویم که کربنات پتاسیم به عنوان خوراکی هم می شود استفاده نمود.
جالب است که همه در تیزاب به این ماده دقت می کنند تا مضر نباشد چون اسم آن شیمیایی و برای مردم ترسناک است و کسی به روغن سبزه دقت نمی کند که مضر هست یا نه
زمانی که روغن سبزه با کربنات پتاسیم مخلوط شود ممکن است میزانی پراکسید تولید گردد که آن که مضر می باشد.
در مجموع محلول تیزاب بستگی به دز کمش دارد تا مضر نگردد و اما باز هم خیلی ها همان کشمش صدرصد سایه خشک بدون تیزاب را ترجیح می دهند چون مطمئن تر است. کشمش سبز کاشمری یکی از رقم هایی می باشد که بیشتر آن سایه خشک است و می توان از طریق سایت به تولید کننده کشمش سبز دسترسی پیدا کرد.

برترین کارخانجات تولید کننده کشمش تیزابی ملایر

تاجر عزیز انتخاب با شماست و بسته به بازار هدفتان می توانید هرکدام از این محصولات را انتخاب و ما در حجم تناژ توانایی تامین بهترین ها را داریم برای شما، فقط کافیست برای خرید از برترین کارخانجات کشمش تیزابی ملایر، با کارشناس مربوطه متخصص حوزه کشمش در تیم فراسیناپس تماس بگیرید.
بخش تماس با ما سایت شماره همکاران را درج نموده است.
تمام سعی خود را خواهیم نمود یک محصول تخصصی با در نظر گرفتن همه جوانب در اختیار شما بگذاریم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما