7 نکته مهم در تولید و فروش کشمش سبز سایه خشک

آیا تاکنون با خود فکر کرده اید که چرا با وجود انواع دیگری از کشمشها همواره نظرها به سمت نوع سایه خشک آنها می باشد؟ این امر به شیوه تولید و فروش آنها مربوط می گردد و 7 نکته مهم را در بر می گیرند که در ادامه به منظور آشنایی به آنها پرداخته می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

کشمش سبز سایه خشک

  1. از مهمترین مواردی که در رابطه با کشمش سبز سایه خشک صدق می‌ کند این است که محصولات ذکر شده در بهترین شرایط و بدون کمک گرفتن از هیچ ماده دیگر خشک می ‌شوند؛ از این رو تمامی رطوبت اضافه موجود در میوه انگور تبخیر می گردد و در نهایت نوعی کشمش به دست می ‌آید که بسیار لذیذ تر از خود میوه انگور است و ماندگاری بیشتری نیز دارد؛ برای این کار از یک محیط که هوا به خوبی در آن جریان دارد با سایه بان استفاده می گردد؛ از این رو کشمش ها در طول روز در سایه هستند و این کار باعث می‌شود که تابش مستقیم خورشید به آنها نرسد و در نتیجه محصولات با بهترین کیفیت خشک شوند و از لحاظ ظاهری نسبت به محصولاتی که به صورت آفتابی به دست آمده ‌اند، خوش رنگ تر باشند.
  2. نکته حائز اهمیت دیگر این است که برای تولید کشمش سبز سایه خشک از مواد دیگر کمک گرفته نمی‌ شود و در نتیجه محصولات بهداشتی و بی خطر می باشند.
  3. تولید انواع کشمش سایه خشک معمولاً در فصل تابستان و اوایل پاییز انجام می گیرد، زیرا انگور های تازه و باکیفیت در این فصل برداشت می شوند و در نتیجه شرایط آب و هوایی خوبی که در این مدت حاکم می باشد، اجازه می‌ دهد تا محصولات بهتری تولید شوند.
  4. کشمش های ذکر شده از انگورهای متفاوت تولید می ‌شوند؛ بنابراین رنگ های گوناگونی را در بر می ‌گیرند؛ اما در هر حال نسبت به محصولات آفتابی خوش رنگ تر هستند.
  5. وقتی خشک کردن انگور به اتمام می ‌رسد و کشمش ها تولید می گردند، هنوز عملیات تولید این محصول به اتمام نرسیده بلکه بعد از آن محصولات به شکل های گوناگون درجه بندی می شوند و در صورت لزوم در قالب بسته بندی وارد بازارها می شوند.
  6. امروزه تولید کشمش های سایه خشک فقط محدود به منطقه خاصی نیست بلکه در قسمت های گوناگونی از کشور این کار انجام می‌گیرد و برخی از مناطق مهم مانند کارخانه کشمش کاشمر و ملایر که نوع بهتری از انگور را تولید می‌ کنند، خشکبار بهتری را نیز به مصرف ‌کنندگان تحویل می دهند. در این زمنیه مطالعه رتبه اول کشمش در ایران قابل توجه است.
  7. شاید در رابطه با محبوبیت این محصول نیز شما اطلاع داشته باشید و این امر به علت آن است که کشمش های تولید شده از روش های سایه خشک دارای سلامت و کیفیت بیشتری نسبت به هر نوع محصول دیگر می باشند.

بیشتر بخوانید: بهترین کشمش سبز ایران

کشمش سبز سایه خشک

با توجه به صحبت‌ هایی که پیش از این شد، می ‌توان نتیجه گرفت که کشمش سایه خشک به عنوان بهترین کشمش سبز شناخته می شود که بسیاری از تولید کنندگان معتبر امروزه در تلاش هستند تا بهترین نوع آنها را با رعایت نکات بهداشتی و استاندارد های لازم تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار بدهند، به همین علت این محصولات به فراوانی در کشور موجود هستند و با قیمت های مناسبی می توان آنها را خریداری کرد.

تولید انواع کشمش صادراتی از زمانهای قدیم امری رایج بوده و هنوز هم بهترین کشمش صادراتی بسته بندی از روش ‌های سنتی که صدها سال پیش مورد استفاده قرار گرفته اند، به دست می آیند، این محصولات با نام کشمش سایه خشک شناخته می ‌شوند و برخی از مصرف‌کنندگان ممکن است که آنها را از روی ظاهر نشناسند.

کشمش سبز سایه خشک

دلیل چرب بودن کشمش

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گاهی اوقات برخی از کشمش ها که حالتی چرب دارند را خریداری کرده باشید، دلیل چرب بودن این محصولات به فرآیند تولید آنها مربوط می‌ گردد و معمولاً محصولاتی که از روش تیزابی و با کمک محلول های دیگر تولید می گردند، این ویژگی را دارند.

بیشتر بخوانید: قیمت کشمش سبز بدون تیزاب

استفاده از تیزاب باعث می گردد که کشمش اندکی رطوبت در داخل خود داشته باشد، از طرفی محلول تیزاب باعث براق شدن و چرب شدن محصول می گردد.

هر چند محصولات تیزابی بسیار خوشرنگ و جذاب می باشند؛ اما از سلامت کامل برخوردار نیستند و امروزه این محصولات مورد تایید بهداشت مواد غذایی قرار نمی ‌گیرند و گزینه ‌های خوبی برای مصرف نیستند.

حالت چرب بودن کشمش با شستن هم برطرف نمی گردد و محصولاتی که این ویژگی را دارند به هیچ عنوان قابل پاک شدن نیستند، از طرفی باید بدانید که محلولی که برای خشک کردن محصولات از آن استفاده شده است در داخل محصول نیز نفوذ پیدا کرده و به همین علت بر روی ارزش غذایی آن تاثیر منفی داشته و محصول مورد نظر گزینه خوبی نیست.

کشمش سبز سایه خشک

در حقیقت روش تیزابی کردن که امروزه نه تنها برای تولید کشمش بلکه برای تولید خشکبار دیگر نیز به طور عمده مورد استفاده قرار می‌ گیرد، روشی ناسالم می باشد که از طرف کارشناسان تغذیه رد می شود؛ اما با این وجود هنوز هم توسط برخی از تولیدکنندگان به کار می ‌رود و محصولات تیزابی نیز در بازار ها به طور انبوه موجود هستند.

بیشتر بخوانید: قیمت کشمش سبز سایه خشک

بنابراین شما هم به عنوان مصرف کننده و خریدار این محصول باید در رابطه با سلامت محصول اطلاعات لازم را کسب کنید و محصولاتی که از شیوه های استاندارد مانند روش سایه خشک یا روش آفتابی تولید گشته اند را خریداری کنید.

مواد غذایی و تنقلاتی که ما هر روزه آنها را مورد استفاده قرار می دهیم، به طور مستقیم بر روی سلامت جسمانی تاثیر گذار می باشند و مواد سالم، سلامتی و مواد ناسالم، مشکلات جسمانی را به همراه خواهند داشت؛ از این رو بسیار اهمیت دارد که شما نوع درجه یک و برتر محصولات را انتخاب و خریداری کنید.

کشمش سبز سایه خشک

این مجموعه تنها با هدف ارائه بهترین نوع خشکبار به خریداران فعالیت می ‌کند و کشمشهایی درجه یک و ممتاز که از سلامت کامل برخوردار می باشند را به فروش می ‌رساند؛ به این منظور بیشتر از روش های اینترنتی استفاده می گردد و خریداران از تمام نقاط گوناگون کشور به آسانی می توانند با مجموعه ارتباط برقرار کرده و به صورت غیرحضوری هر مقدار از این محصول را که لازم داشته باشند، با عالی ترین قیمت های روز خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: قیمت هر کیلو کشمش سبز

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما