قیمت کشمش سبز قلمی کاشمر

کشمش سبز قلمی کاشمر یکی از باکیفیت ترین محصولات این منطقه است. کاشمر یکی از شهرستان های استان خراسان رضوی است که در تولید و عرضه کشمش به خصوص کشمش سبز فعالیت دارد. قیمت کشمش قلمی کاشمر باتوجه به کیفیت و نوع آن متفاوت است.

قیمت کشمش سبز قلمی کاشمر

کیفیت کشمش سبز قلمی کاشمر

کیفیت کشمش سبز قلمی کاشمر کیفیت کشمش سبز در شهرستان کاشمر به دلیل شیرین بودن، دور بودن از هرگونه آلودگی، طعم بی نظیر، عطر و رنگ آن و تماس نداشتن خوشه با خاک بسیار بالا است. بیش تر انگور کاشمر برای تهیه کشمش استفاده میشود و تنها بخش اندکی از آن به مصرف مستقیم میرسد به همین دلیل توجه بسیاری به کیفیت این محصول میشود. این کشمش دارای انواع مختلفی نظیر سبز، طلایی و… است که کشمش سبز قلمی کاشمر شهرت جهانی نیز دارد. این محصول دارای ارزش غذایی بالایی است و درمیان خوراکی های مقوی و مفید طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است.

کشمش به دلیل داشتن آهن، کلسیم، پتاسیم و… مورد مصرف بسیاری از مردم قرارمیگیرد. همچنین این خوراکی خوشمزه خواص درمانی فراوانی دارد. کیفیت کشمش سبز کاشمر به قدری بالا است که خریداران زیادی از سرتاسر جهان به خصوص کشورهای غربی رابه خود جذب کرده است و خوشبختانه این محصول یکی از محصولات صادراتی کشور ایران است. این محصول نسبت به کشمش طلایی و کشمش دودی از رتبه بالاتری برخورداراست زیرا دارای ارزش بیش تری است.

تولید کشمش سبز قلمی کاشمر

تولید کشمش سبز قلمی کاشمر انگور هایی که به صورت مستقیم مصرف نمی شوند طی تغییراتی که برروی آن ها صورت میگیرد تبدیل به کشمش میشوند. درواقع انگور خشک شده همان کشمش است. کشمش باتوجه به نحوه تولید و نوع انگور انواعی دارد ازجمله:کشمش سبز قلمی، کشمش طلایی و کشمش دودی که نوع سبز آن از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

در کاشمر تولید کشمش معمولا به روش های مختلفی انجام میشود اما بارز ترین و مشهور ترین روش آن تولید کشمش به روش سایه خشک است به گونه ای که خوشه های انگور را در سایه یا داخل اتاق یا سوله قرارمیدهند و یا به وسیله نخ به سقف وصل میکنند یا برروی طناب های سیمی آن ها را قرار میدهند و طی مدت ۹تا۲۰روز خشک میشوند.

این روش به دلیل اینکه از هیچ گونه ابزار صنعتی و مواد شیمیایی استفاده نمیشود در کیفیت کشمش تاثیر به سزایی گذاشته است و خریداران و مصرف کنندگان فراوانی را به خود جذب کرده است. روش سایه خشک پرزحمت ترین و سخت ترین روش تولید کشمش است که نیازمند صبر و دقت و حوصله فراوانی است. تولید کشمش کاشمر به طور معمول و بیش تر بااین روش انجام میشود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما